Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Oznakowanie projektów

Oznakowanie projektów w ramach PROW 2014-2020

Administrator on poniedziałek, 01 sierpień 2016 10:13.

UE wymaga informowania opinii publicznej i wszystkich zainteresowanych, że przedsięwzięcia współfinansowane ze środków EFRROW mogły zostać zrealizowane właśnie dzięki unijnej pomocy finansowej. Dlatego przygotowany został opis obowiązków informacyjnych oraz wskazówki do ich wypełnienia.

We wszystkich działaniach informacyjnych i promocyjnych zapewniona jest właściwa identyfikacja wizualna, w szczególności poprzez oznaczanie miejsc realizacji operacji oraz stosowanie odpowiednich znaków.

Wszystkich beneficjentów obowiązuje poinformowanie opinii publicznej o celu operacji i wsparciu operacji z EFRROW poprzez oznaczenie logo UE, sloganem „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” oraz logo PROW 2014-2020.

Wszystkich beneficjentów obowiązuje poinformowanie opinii publicznej o wsparciu operacji z EFRROW:

  • realizowanych działań informacyjnych i promocyjnych, np.: ulotek, broszur, publikacji, notatek prasowych, stron internetowych, materiałów filmowych, konferencji, spotkań, itd.,
  • materiałów i dokumentów przeznaczonych dla uczestników spotkań/szkoleń, np.: zaświadczeń, certyfikatów, materiałów szkoleniowych, programów szkoleń i warsztatów, list obecności, itp.,
  • miejsca realizacji operacji za pomocą odpowiednio: plakatów/bilbordów/tablic, itp. oraz zamieszczenia informacji na stronie internetowej (jeśli taka strona istnieje).

Szczegółowe wytyczne dotyczące oznakowania operacji znajdują się w Księdze wizualizacji znaku PROW 2014-2020.

Przykład oznakowania tablicy informacyjnej - pobierz

Logotypy (UE, PROW, LEADER, KSOW, SIR)

Logotyp LGD Zielone Mosty Narwi
Plik JPG
Plik CDR

Oznakowanie projektów

Administrator on środa, 24 lipiec 2013 13:11.

Wymóg stosowania wytycznych z Księgi wizualizacji znaku Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013 do materiałów promocyjnych i informacyjnych.
Zgodnie z Umową przyznania pomocy Beneficjent ma obowiązek informowania i rozpowszechniania informacji o pomocy otrzymanej z EFRROW. W związku z tym materiały informacyjne i promocyjne np. ulotki, plakaty, długopisy, kubki, torby, zaproszenia itp. muszą zawierać odpowiednie logotypy PROW, znaki towarzyszące oraz informacje o współfinansowaniu przez PROW, które zostały dokładnie określone w Księdze wizualizacji.

Przykład oznakowania tablic informacyjnych dla poszczególnych działań osi 4 LEADER PROW 2007-2013:

Małe Projekty - otwórz
Odnowa i rozwój wsi - otwórz
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej - otwórz

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw - otwórz

LOGOTYPY

PLIKI JPG
Logo PROW
Logo UE

Logo LEADER
Logo LGD Zielone Mosty Narwi

PLIKI WEKTOROWE (COREL)
Logo PROW, UE, LEADER
Logo LGD Zielone Mosty Narwi

TOP