Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

VII Międzynarodowe Targi Agrotravel 2015 w Kielcach

Administrator on 14 kwiecień 2015.

W dniach 10-12 kwietnia 2015 r. już po raz siódmy odbyły się na terenie Targów Kielce Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel. Targi te były  największą imprezą wystawienniczą dotycząca agroturystyki i turystyki wiejskiej. Podczas ich trwania można było zapoznać się z kulturą oraz produktem regionalnym i lokalnym z wielu miejsc Polski, jak również zasięgnąć wiedzy i poglądów na temat turystyki wiejskiej. W tym roku Regionem Partnerskim był Makroregion Polski Wschodniej, natomiast Krajem Partnerskim – Chorwacja.

Na targach prezentowały swoje walory turystyczne i działania całe regiony Polski, lokalne grupy dziania, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz wiele innych organizacji.

Podczas Targów prowadzony był konkurs na najciekawsze stoisko Targów. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego znalazł się wśród nagrodzonych, zajmując II miejsce. Cieszymy się i mamy nadzieję, że nasze stoisko miało w tym sukcesie swój mały udział, ponieważ LGD Zielone Mosty Narwi było jednym z współwystawców stoiska wystawienniczego Samorządu Województwa Mazowieckiego. 

LGD Zielone Mosty Narwi wspólnie z przedstawicielami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz innych LGD prezentowali bogactwo Mazowsza w w czterech sektorach ginących zawodów – rzeźbiarstwo, wyplatanie z wikliny, garncarstwo i wycinanki z papieru. W każdym można było spróbować tradycyjnych i regionalnych specjałów – bigosów, smalców, wędlin, soków owocowych czy pierogów.

LGD Zielone Mosty Narwi reprezentowali: Karolina Anuszkiewicz, Artur Bulwicki oraz 2 podmioty promujące obszar LGD:

  • Sad na Zapieckach Tomasz Bieńkowski (Zapiecki, gmina Pomiechówek) -  przygotował stoisko degustacyjne (z naturalnymi sokami owocowo-warzywnymi);
  • EDUKACJA, EKOLOGIA, MEDYCYNA Katarzyna Małachowska (Wymysły, gmina Pomiechówek) - przygotowała stoisko z twórczością ludową. Na stoisku przygotowano dekorację, dokonano prezentacji krosna tkackiego typu „Harfa”, krosna – ramy, bardka; dokonano prezentacji technik tkackich, wykonywania pająków i wycinanek kurpiowskich i łowickich z papieru, jak również przeprowadzono warsztaty z udziałem zainteresowanych osób, zarówno dzieci jak i dorosłych.

Wszyscy wystawcy stoiska LGD Zielone Mosty Narwi pięknie i smacznie reprezentowali nasz obszar. Osoby odwiedzające stoisko LGD Zielone Mosty Narwi mogły posmakować naturalnych soków oraz wziąć udział  w tkaniu, w wykonywaniu pająków i tworzeniu kolorowych wycinanek. 

Nie zabrakło również gadżetów promocyjnych LGD Zielone Mosty Narwi (smycze, torby, długopisy, misie, notesy, ulotki, opaski odblaskowe).

Wszystkim osobom zaangażowanym w promocję obszaru LGD Zielone Mosty Narwi podczas Targów Agrotravel 2015 serdecznie dziękujemy.

Zobacz zdjęcia

Zobacz relację filmową

 

TOP