Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Szkolenie kadry pedagogicznej z zakresu edukacji ekonomicznej dzieci - podsumowanie

Administrator on 04 grudzień 2023.

W dniach 28-29.11.2023r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łępicach odbyło się szkolenie kadry pedagogicznej z zakresu edukacji ekonomicznej dzieci, realizowane w ramach projektu współpracy "Ekologicznie Lokalnie". W szkoleniu prowadzonym przez Panią Magdalenę Korsak, przedstawicielkę Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, uczestniczyli nauczyciele oraz osoby pracujące z dziećmi. W zajęciach brały udział przedstawicielki 14 placówek oświatowych działających na obszarze LGD Zielone Mosty Narwi.
Podczas szkolenia uczestniczki zapoznały się z Programem edukacji ekonomicznej „Przedsiębiorcze dzieci”, uczyły się, jak realizować ten Program, poznały metody pracy z dziećmi rekomendowane do realizacji tego programu (metody partycypacyjne, metoda projektów badawczych, metody kreatywne), planowały realizację Programu z uwzględnieniem specyfiki pracy z dziećmi przedszkolnymi lub dziećmi szkolnymi oraz miejsca realizacji Programu (przedszkole, szkoła, zajęcia dodatkowe, świetlica itp.).
Ponadto przedstawicielki 9 placówek oświatowych otrzymały drewniane sklepy, z których będą mogły korzystać podczas nauki dzieci ekonomii i przedsiębiorczości.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za udział w szkoleniu.

Dziękujemy KGW „Wesołe dziewczyny” w Łępicach za przygotowanie pysznego poczęstunku oraz OSP w Łępicach za udostępnienie sali.

Zdjęcia na stronie internetowej projektu EkoLok

TOP