Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Warsztaty pszczelarskie - podsumownie 6 spotkań

Administrator on 16 październik 2023.

Wspólnie z pszczelarzem i przedstawicielem Fundacja "Miód i Malina" Piotrem Budziszewskim odwiedziliśmy 6 szkół podstawowych: Szkołę Podstawową w Komorowie (gm. Rząśnik), Szkołę Podstawową w Obrytem (gm. Obryte), Szkołę Podstawową w Przewodowie Poduchownym (gm. Gzy), Szkołę Podstawową nr 3 w Pułtusku (gm. Pułtusk), Szkołę Podstawową w Starych Pieścirogach (gm. Nasielsk) oraz Szkołę Podstawową w Strzegocinie (gm. Świercze).
Podczas warsztatów dzieci włożyły pszczelarskie kapelusze, usłyszały ciekawostki dotyczące życia pszczół, zobaczyły co znajduje się w ulu, zjadły miód prosto z ula oraz wykonały woskowe świece. Dzieci były zachwycone!

W najbliższych dniach odbędą się warsztaty pszczelarskie w kolejnych szkołach podstawowych.

A już wkrótce odbędą się również szkolenia dotyczące rolnictwa ekologicznego – 22.10.2023r. w Jackowie Dworskim (gm. Nasielsk) oraz 05.11.2023r. w Dąbrowie (gm. Rząśnik).

Warsztaty oraz szkolenia odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego pn. ”Edukacja w zakresie rolnictwa ekologicznego oraz bioróżnorodności” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

TOP