Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Aktualności

Rekrutacja: Szkolenie - kiszonki warzywne

Administrator on wtorek, 16 sierpień 2022 06:19.

Samorząd Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Lokalna Grupa Działania Zielone Mosty Narwi zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu produkcji zagrodowej/domowej kiszonek warzywnych w ramach działania Mazowieckie Dobre Praktyki i Tradycje Kulinarne.

Termin: 25 sierpień 2022r., godz. 10.00 - 15.00

Miejsce: OSP Pokrzywnica, ul. Pułtuska 2, 06-121 Pokrzywnica.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem: formularza zgłoszeniowego.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 23 sierpnia 2022r. do godz. 12.00.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ankieta dla mieszkańców obszaru LGD Zielone Mosty Narwi

Administrator on poniedziałek, 15 sierpień 2022 09:14.

Stowarzyszenie LGD Zielone Mosty Narwi podjęło prace nad opracowaniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027. Naszym zamiarem jest włączenie jak największej liczby mieszkańców i przedstawicieli podmiotów funkcjonujących na obszarze LGD w proces budowy strategii.

Niniejsza ankieta – mamy taką nadzieję – będzie okazją do zgłoszenia ocen, poglądów oraz propozycji, które sprawią, że autorami strategii będzie szeroka rzesza ludzi zainteresowanych rozwojem obszaru LGD.

Ankieta jest anonimowa, a uzyskane informacje, poglądy, oceny i propozycje zostaną wykorzystane w procesie budowy nowej LSR.

Uprzejmie prosimy o poświęcenie kilkunastu minut i udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu ankiety. Prosimy postępować zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się pod pytaniami.

ANKIETA

Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej

Administrator on sobota, 13 sierpień 2022 09:17.

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza wszystkich miłośników fotografii kulinarnej do udziału w Mazowieckim Konkursie Fotografii Kulinarnej.

Głównym celem konkursu jest upowszechnianie mody na fotografię kulinarną oraz zwiększenie świadomości w obszarze tradycyjnej kuchni mazowieckiej. Konkurs przyczynia się do promocji produktów regionalnych z naszego regionu.

Do konkursu można nadsyłać zdjęcia w 2 kategoriach:
„Lista Produktów Tradycyjnych”, w której można zgłosić dowolną fotograficzną interpretację przedstawienia potrawy, produktu lub napoju wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych z regionu Mazowsza. Wykaz produktów znajduje się w załączniku nr 3 do regulaminu;
„Produkty nagrodzone Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego”, w której można zgłosić dowolną fotograficzną interpretację przedstawienia produktu lub napoju nagrodzonego Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wykaz produktów znajduje się w załączniku nr 4 do regulaminu.

Zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem konkursu prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Szczegółowe informacje można uzyskać u pracowników Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerami telefonów: 22 59 79 352 lub 22 59 79 116.

Zgłoszenia można przesyłać do 31 sierpnia 2022 r.

Więcej informacji.

Źródło: ksow.pl

MODR zaprasza na wyjazd studyjny

Administrator on sobota, 13 sierpień 2022 08:45.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie przystąpił do realizacji projektu pn. „Zioła wokół nas – innowacje w zielarstwie – wyjazd studyjny”, który odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia 2022 r.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Działanie 6: Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju.

Wyjazd studyjny skierowany jest do rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, właścicieli gospodarstw agroturystycznych oraz członków KGW zainteresowanych tematyką zielarstwa z terenu województwa mazowieckiego (Oddział Bielice, Oddział Płock i Oddział Poświętne).

Celem wyjazdu studyjnego jest szkolenie uczestników wyjazdu z zakresu zielarstwa oraz krótkich łańcuchów dostaw żywności. Podczas dwudniowego wyjazdu studyjnego odbędą się wykłady nt. Legalne formy sprzedaży produktów wytworzonych w gospodarstwie rolnym; Biologiczne podstawy agrotechniki roślin leczniczych (zmianowanie, nawożenie, metody zakładania plantacji, ochrona); Innowacje w zielarstwie oraz dobre praktyki marketingowe i sprzedażowe; Wybrane gatunki roślin zielarskich uprawiane dla liści, kwiatów, owoców i ich wykorzystanie (kuchnia, zdrowie, dieta); Uprawa ziół na polach wraz z magazynowaniem i dystrybucją. Podczas wyjazdu odbędą się zajęcia praktyczne tj. warsztaty ziołowe i zwiedzanie ogrodu ziołowego.

Liczba miejsc ograniczona!!!

Zapraszamy osoby chętne do udziału w wyjeździe studyjnym do kontaktu:

MODR Warszawa, Oddział Bielice:

Grażyna Adamczyk
tel. 46 862 00 46; 723 436 157
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandra Koterwa-Chłystek
tel. 46 862 00 46; 723 436 215
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku:

Danuta Bronowska
tel. 23 663 07 23; 723 433 677
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MODR Warszawa Oddział Płock:

Barbara Snopek
tel. 24 268 60 87; 723 435 582
e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: ksow.pl

TOP