Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Aktualności

Rekrutacja: szkolenie "UEPiK dla KGW" 11.12.2023

Administrator on środa, 06 grudzień 2023 08:35.

Lokalna Grupa Działania Zielone Mosty Narwi oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza do udziału w szkoleniu pn.: „UEPiK dla KGW”.

Termin: 11.12.2023r., godz. 09.00 - 16.00

Miejsce: OSP w Łępicach, Łępice 35, 06-121 Pokrzywnica.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem: formularza zgłoszeniowego.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 8 grudnia 2023r. do godz. 12.00.

W szkoleniu mogą brać udział przedstawiciele KGW, których siedziba znajduje się na obszarze działania LGD Zielone Mosty Narwi, tj. Gminy: Pokrzywnica, Gzy, Zatory, Świercze, Winnica, Obryte, Pułtusk, Pomiechówek, Nasielsk, Wyszków, Rząśnik.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z jednej organizacji mogą zgłosić maksymalnie 2 osoby. W przypadku zgłoszenia kilku osób z jednej organizacji, o zakwalifikowaniu do uczestnictwa zadecyduje Organizator, po zakończeniu terminu przyjmowania zgłoszeń.

Seminarium z zakresu ekologii i przedsiębiorczości - podsumowanie

Administrator on środa, 06 grudzień 2023 08:28.

W dniu 04.12.2023r. w Karczmie Wielka Lipa w Lipie odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu współpracy pt.  "Ekologicznie Lokalnie".

Po powitaniu przybyłych gości przez Alberta Jaworskiego - Prezesa LGD Zielone Mosty Narwi, zrealizowane zadania zaprezentowały Małgorzata Kopycka (LGD Razem dla Radomki) oraz Aleksandra Ziółek (LGD Zielone Mosty Narwi). Następnie Cezary Nowek - Prezes LGD Razem dla Radomki wygłosił prelekcję na temat rozwoju firmy w oparciu o przedsiębiorczość ekologiczną. Spotkanie zakończyła prelekcja Michała Komorka z zakresu przedsiębiorczości oraz ekologii.

Z całą pewnością seminarium było niezwykłą przestrzenią do wymiany doświadczeń dotyczących ekologii oraz zrównoważonego rozwoju.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie!

Więcej na stronie internetowej projektu EkoLok

Szkolenie kadry pedagogicznej z zakresu edukacji ekonomicznej dzieci - podsumowanie

Administrator on poniedziałek, 04 grudzień 2023 07:17.

W dniach 28-29.11.2023r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łępicach odbyło się szkolenie kadry pedagogicznej z zakresu edukacji ekonomicznej dzieci, realizowane w ramach projektu współpracy "Ekologicznie Lokalnie". W szkoleniu prowadzonym przez Panią Magdalenę Korsak, przedstawicielkę Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, uczestniczyli nauczyciele oraz osoby pracujące z dziećmi. W zajęciach brały udział przedstawicielki 14 placówek oświatowych działających na obszarze LGD Zielone Mosty Narwi.
Podczas szkolenia uczestniczki zapoznały się z Programem edukacji ekonomicznej „Przedsiębiorcze dzieci”, uczyły się, jak realizować ten Program, poznały metody pracy z dziećmi rekomendowane do realizacji tego programu (metody partycypacyjne, metoda projektów badawczych, metody kreatywne), planowały realizację Programu z uwzględnieniem specyfiki pracy z dziećmi przedszkolnymi lub dziećmi szkolnymi oraz miejsca realizacji Programu (przedszkole, szkoła, zajęcia dodatkowe, świetlica itp.).
Ponadto przedstawicielki 9 placówek oświatowych otrzymały drewniane sklepy, z których będą mogły korzystać podczas nauki dzieci ekonomii i przedsiębiorczości.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za udział w szkoleniu.

Dziękujemy KGW „Wesołe dziewczyny” w Łępicach za przygotowanie pysznego poczęstunku oraz OSP w Łępicach za udostępnienie sali.

Zdjęcia na stronie internetowej projektu EkoLok

Warsztaty recyklingowe - zakończenie cyklu spotkań

Administrator on czwartek, 30 listopad 2023 20:51.

Zakończyliśmy cykl warsztatów recyklingowych realizowanych w ramach projektu współpracy „Ekologicznie Lokalnie”.
Kolejne warsztaty odbyły się w Samorządowym Przedszkolu w Zatorach, Zespole Placówek Oświatowych w Obrytem, Przedszkolu Wiejskim w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przemiarowie, PSP im. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Przewodowie Poduchownym oraz Szkole Podstawowej w Strzegocinie.
W pierwszej części zajęć prowadząca Pani Magdalena Zadrożna wytłumaczyła dzieciom jak segregować odpady. Natomiast podczas drugiej części warsztatów dzieci samodzielnie wykonały instrument z pustej plastikowej butelki.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w spotkaniach!

Zdjęcia na stronie internetowej projektu EkoLok

TOP