Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Aktualności

Szkolenie dla KGW - podsumowanie

Administrator on piątek, 05 kwiecień 2024 08:58.

W czwartek, 04.04.2024r., w sali konferencyjnej Urzędzie Miejskim w Nasielsku, odbyło się wyjątkowe szkolenie skupiające przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z obszaru LGD Zielone Mosty Narwi. Tematem spotkania było przygotowywanie ofert w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego na rok 2024, zadanie "Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie".

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania przez Pana Alberta Jaworskiego, Prezesa stowarzyszenia Zielone Mosty Narwi. Pan Albert podkreślił wagę zaangażowania społeczności lokalnych w proces rozwoju, zaznaczając, że inicjatywy podejmowane przez kobiety zrzeszone w kółkach gospodyń wiejskich są kluczowe dla budowania wspólnoty i poprawy warunków życia na obszarach wiejskich.

Następnie głos zabrała Pani Aleksandra Ziółek, Koordynator ds. Lokalnej Strategii Rozwoju, która poprowadziła główną część szkolenia. Pani Aleksandra przedstawiła uczestniczkom wytyczne i zasady dotyczące przygotowywania ofert na realizację omawianego zadania publicznego. W trakcie prezentacji podkreśliła kluczowe elementy skutecznej oferty, w tym zrozumienie celów zadania, odpowiednie planowanie działań, uwzględnienie potrzeb społeczności oraz klarowne formułowanie propozycji rozwiązań.

Uczestniczki szkolenia wykazały żywe zainteresowanie tematem, zadając wiele pytań i aktywnie uczestnicząc w dyskusji. Wielu z nich szkolenie traktowało jako okazję do zdobycia nowych umiejętności, które będą mogły wykorzystać w dalszej pracy na rzecz swoich społeczności.

Szkolenie zakończyło się podziękowaniami ze strony organizatorów oraz uczestniczek, które wyraziły nadzieję na dalszą współpracę i owocną realizację projektów mających na celu wspieranie rozwoju społeczności lokalnych na terenie LGD Zielone Mosty Narwi.

Trzymamy kciuki za pozytywne oceny ofert przygotowanych przez KGW!

Rekrutacja: szkolenie pn.: "Rola pszczół i dzikich zapylaczy w środowisku"

Administrator on piątek, 05 kwiecień 2024 08:29.

Samorząd Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Lokalna Grupa Działania Zielone Mosty Narwi zaprasza zainteresowane osoby do udziału w szkoleniu  pn.: "Rola pszczół i dzikich zapylaczy w środowisku" w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk Pszczelarskich.

Termin: 23 kwiecień 2024r., godz. 10.00 - 15.00.

Miejsce: świetlica wiejska w Ruszkowie, Ruszkowo 36A, 05-191 Nasielsk

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem: formularza zgłoszeniowego.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 19 kwiecień 2024r. do godz. 12.00

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają osoby z obszaru działania Lokalnej Grupy Działania Zielone Mosty Narwi.

 

 

Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego - nagrodzeni z obszaru LGD Zielone Mosty Narwi

Administrator on wtorek, 02 kwiecień 2024 06:24.

Podczas Gali organizowanej przez Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich+ został również rozstrzygnięty konkurs o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nagrody zdobyły 34 smakołyki, wyróżnienia przyznano 16 potrawom. Ich autorzy odebrali nagrody z rąk marszałka Adama Struzika.
W konkursie wzięli udział zarówno przedsiębiorcy, jak i producenci indywidualni, którzy rywalizowali w dwunastu kategoriach: ośmiu w grupie producentów indywidualnych i czterech w grupie przedsiębiorców. Każdy uczestnik mógł zaprezentować tylko jeden produkt, a specjały nagrodzone w poprzednich edycjach nie mogły być powtórnie zgłaszane. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, kultywowaniem i popularyzowaniem mazowieckiej tradycji kulinarnej, a także oryginalnością i innowacyjnością w podejściu do tematu żywności i przetwórstwa oraz promocji mazowieckiej żywności.

W tegorocznej edycji Laureatami Konkursu byli producenci działający na obszarze Zielone Mosty Narwi!!!

Wyróżnienie w grupie producentów indywidualnych zdobyli:
- w kategorii wyroby cukiernicze – Marta Stypińska z Mierzeńca (gmina Gzy, pow. pułtuski) za Słoneczko pełne rozkoszy,
- w kategorii produkty mleczarskie – Jacek Niedojadło z Piskorni (gmina Pokrzywnica, pow. pułtuski) za Czarną Kozę.
Wyróżnienia Kapituły w grupie producentów indywidualnych zdobyła:
- w kategorii wyroby cukiernicze: Agata Jarząb ze Starych Pieścirogów w gminie Nasielsk (pow. nowodworski) za "Pierniki z duszą" – pierniki ręcznie dekorowane.
W grupie przedsiębiorców Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymali:
- w kategorii wyroby pochodzenia roślinnego – Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Nasielsku (pow. nowodworski) za Chleb pszenny 1400 gramów,
- w kategorii napoje – „Pestka” Agnieszka Dąbrowska z Pomiechówka (pow. nowodworski) za „Eliksir dla Zdrowia”.

Gratulujemy wszystkim Laureatom!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie www.mazovia.pl

Fot. Michał Słaby

Gala zwycięzców konkursu pn. „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”

Administrator on środa, 27 marzec 2024 11:23.

We wtorek 26.03.2024r. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się uroczysta Gala organizowana przez Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Z wielką dumą i radością informujemy, że na podium zwycięzców konkursu pn. „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” znalazły się koła gospodyń wiejskich, które aktywnie działają na obszarze LGD Zielone Mosty Narwi!

Mianowicie I miejsce zajęło KGW „Optymiści z klasą” w Ruszkowie, natomiast II miejsce zajęło KGW Czerwone korale w Klaskach!
Przedstawicielki KGW odebrały z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika, Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Pana Radosława Rybickiego oraz Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Pani Magdaleny Biernackiej gratulacje oraz nagrody.
W tegorocznej edycji konkursu „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” zgłosiło się aż 55 kół gospodyń wiejskich. Kapituła konkursu oceniła działalność kół gospodyń wiejskich. Pod uwagę brano m.in.: wykorzystanie środków unijnych, innowacyjnych technologii na obszarach wiejskich, aktywizowanie lokalnych społeczności, rozwijanie turystyki i rolnictwa ekologicznego oraz podnoszenie jakości żywności. W tym roku pula nagród w konkursie wyniosła 40 tys. zł.

Kapituła przyznała 5 nagród głównych:
- I miejsce i nagroda w wysokości 8 tys. zł – KGW „Optymiści z klasą” w Ruszkowie gm. Nasielsk w powiecie nowodworskim,
- II miejsce i nagroda w wysokości 7 tys. zł – KGW „Czerwone Korale” w Klaskach gm. Pokrzywnica w powiecie w powiecie pułtuskim,
III miejsce i nagroda w wysokości 6 tys. zł – KGW w Golach gm. Baranów w powiecie grodziskim,
IV miejsce i nagroda w wysokości 5 tys. zł – KGW w Goszczynie gm. Goszczyn w powiecie grójeckim,
V miejsce i nagroda w wysokości 4 tys. zł – KGW "Malinowe Usta" gm. Lipowiec Kościelny w powiecie mławskim.

Wyróżnienia i nagrody w wysokości 2 tys. zł otrzymały:
KGW „Nasz Borek” w Borku gm. Gniewoszów (pow. kozienicki).
KGW w Sikorach gm. Bielany (pow. sokołowski)
KGW w Gośniewicach gm. Jasieniec (pow. grójecki)
KGW w Majdanie gm. Wołomin (pow. wołomiński)
KGW „Cieślanki” w Cieślach gm. Bodzanów (pow. płocki)

Gratulujemy i życzymy wytrwałości i kreatywności w realizacji kolejnych działań!

   

TOP