Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Aktualności

Rekrutacja: Szkolenie pt. „Żywność przemysłowa a żywność o podwyższonej jakości, w tym produkty ekologiczne w świetle racjonalnego żywienia”

Administrator on wtorek, 07 luty 2023 08:21.

Samorząd Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Lokalna Grupa Działania Zielone Mosty Narwi zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „Żywność przemysłowa a żywność o podwyższonej jakości, w tym produkty ekologiczne w świetle racjonalnego żywienia” w ramach działania Mazowieckie Dobre Praktyki i Tradycje Kulinarne.

Termin: 3 marzec 2023r., godz. 10.00 - 15.00

Miejsce: OSP w Łępicach, Łępice 35, 06-121 Pokrzywnica

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem: formularza zgłoszeniowego.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 27 lutego 2023r. do godz. 12.00.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Konkursy ofert na realizację zadań Województwa Mazowieckiego na 2023 rok przez organizacje pozarządowe

Administrator on czwartek, 02 luty 2023 09:22.

Z początkiem roku Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego opublikował harmonogram planowanych konkursów ofert na realizację zadań Województwa Mazowieckiego na 2023 rok przez organizacje pozarządowe.

Obecnie trwa nabór ofert w ramach konkursów m.in.:
• Otwarty konkurs ofert na realizację zadań w obszarze „Turystyka i krajoznawstwo”
• Otwarty konkurs ofert na realizację zadań w obszarze „Kultura, szuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego"
• Otwarty konkurs ofert na realizację zadań w obszarze „Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie”

Zachęcamy organizacje pozarządowe z obszaru LGD Zielone Mosty Narwi do złożenia ofert w ramach konkursów, a tym samym do bezpośredniego działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.

Szczegółowe informacje: https://www.dialog.mazovia.pl/

Podsumowanie spotkania konsultacyjnego KGW

Administrator on czwartek, 02 luty 2023 07:44.

W poniedziałkowe popołudnie 30.01.2023r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nasielsku spotkaliśmy się z przedstawicielami kół gospodyń wiejskich z obszaru gminy Nasielsk.
Celem spotkania było przedstawienie zasad opracowywania ofert na realizację zadania publicznego: Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie.
Na wstępie Pan Albert Jaworski – Prezes stowarzyszenia Zielone Mosty Narwi powitał wszystkie uczestniczki. Następnie Pani Aleksandra Ziółek opowiedziała o metodyce projektowej, przedstawiła zasady przygotowywania ofert oraz poinformowała o możliwościach dofinansowania projektów przez organizacje pozarządowe. Ponadto podczas spotkania uczestniczki dzieliły się swoimi doświadczeniami w realizacji projektów oraz współpracy z instytucjami publicznymi.

Cieszymy się, że przedstawicielki KGW chcą sieciować swoje organizacje, chcą uczestniczyć we wspólnych spotkaniach oraz projektach.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w marcu!

XVI edycja Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2022

Administrator on poniedziałek, 30 styczeń 2023 14:35.

Samorząd Województwa Mazowieckiego, mając na uwadze potrzebę promowania produktów żywnościowych wytwarzanych przez mazowieckich producentów żywności organizuje XVI edycję Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2022.

Konkurs jest skierowany do producentów żywności z terenu województwa mazowieckiego. Mogą się do niego zgłosić nie tylko firmy komercyjne, lecz także podmioty i organizacje zajmujące się wytwarzaniem żywności na mniejszą skalę, np. koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa ekologiczne oraz osoby fizyczne. Zgłoszone podmioty muszą poświadczyć swoją działalność posiadanymi certyfikatami, dyplomami lub na przykład dokumentami potwierdzającymi prezentację produktu na targach, wystawach czy imprezach lokalnych i regionalnych.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, oryginalnością i innowacyjnością w podejściu do kwestii żywności, a także promocja mazowieckich producentów zajmujących się kultywowaniem i popularyzowaniem regionalnej tradycji kulinarnej.

Zgłoszenia do konkursu należy kierować pocztą na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa lub mailowo, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 28 lutego. Więcej informacji.

Źródło www.ksow.pl

TOP