Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do udziału w trzecim europejskim konkursie na projekty z PROW 2014-2020

Administrator on 09 grudzień 2020.

Rozpoczął się nabór projektów w ramach trzeciej edycji Rural Inspiration Awards (RIA). Tegoroczny temat – „Nasza wiejska przyszłość” – nawiązuje do prac Komisji Europejskiej nad długoterminową wizją dla obszarów wiejskich.

Każdego roku nagrody nawiązują do innego tematu: w roku 2021 nacisk kładziony jest na projektach finansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i zawierających dobre praktyki, które promują długoterminową wizję dla obszarów wiejskich.

Konkurs został podzielony na cztery kategorie tematyczne:

zielona przyszłość
cyfrowa przyszłość
odporna przyszłość
solidarna przyszłość

Oprócz tego wszystkie wyróżnione projekty biorą udział w internetowym głosowaniu na najlepszy projekt.

Konkurs składa się z dwóch etapów – wszystkie wnioski z Polski składane są do Jednostki centralnej KSOW, która może wybrać do ośmiu wniosków do udziału w drugim, europejskim etapie konkursu prowadzonym przez punkt kontaktowy Europejskiej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD).

Termin składania zgłoszeń upływa 11 stycznia 2021 r.

Cele konkursu:

  • Lepsza promocja polityki rozwoju obszarów wiejskich i wkładu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) przez zaprezentowanie wkładu, jaki inicjatywy wspierane przez EFRROW już wnoszą w kluczowych tematach, które mają znaleźć się w centrum przyszłej długoterminowej wizji dla obszarów wiejskich.
  • Promowanie wymiany wiedzy i sieciowania wśród interesariuszy na wsi.
  • Wspieranie wspólnej pracy KSOW i ENRD, w szczególności w następujących zadaniach:
    - zbieranie przykładów projektów na poziomie krajowym;
    - promowanie dzielenia się przykładami na poziomie europejskim za pośrednictwem ENRD;
    - ułatwianie wymiany tematycznej i analitycznej.

Więcej informacji