Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt z Polski został nagrodzony w konkursie Rural Inspiration Awards!

Administrator on 17 kwiecień 2019.

W dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w Brukseli odbyła się konferencja sieciująca pt. „NetworX – Inspiring Rural Europe”. Przedstawicielem LGD Zielone Mosty Narwi uczestniczącym w konferencji była Karolina Anuszkiewicz.

Podczas konferencji ogłoszono wyniki konkursu Rural Inspiration Awards w pięciu kategoriach: poprawa konkurencyjności, środowisko i działania na rzecz klimatu, rewitalizacja wsi, włączenie społeczne oraz LEADER. Wśród 6 nagrodzonych znalazł się projekt z Polski pt. « Rozwój gospodarstwa z wykorzystaniem środków Programu rolno-środowiskowo-klimatycznego” (Kowalski Farm – Agri-environment-climate support for sustainable agriculture) – gospodarstwo rolne pana Krzysztofa Kowalskiego w kategorii środowisko i działania na rzecz klimatu. W głosowaniu internetowym najwięcej głosów zebrał projekt z Austrii pt. Zeitgeist Enns – Pup-up-Shops Concept.
Wszystkim zwycięzcom nagrody wręczył Phil Hogan Komisarz UE ds. rolnictwa. Drugi polski finalista otrzymał pamiątkowy dyplom za projekt w kategorii włączenie społeczne pt. Z komputerem za Pan brat - warsztaty komputerowe wsparciem dla osób 50+ wykluczonych cyfrowo (Digital exclusion – Workshops to combat digital exclusion in rural areas) – zrealizowany przez Partnerstwo Północnej Jury.

W konkursie wzięło udział 176 projektów nadesłanych przez krajowe sieci obszarów wiejskich państw członkowskich UE.

Więcej informacji