Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacja dla Beneficjentów

Administrator on 18 grudzień 2014.

Szanowni Państwo
Ze względu na zbliżający się koniec wdrażania Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014, należy pamiętać, że dzień 31 grudnia 2014 r. jest ostatecznym terminem realizacji projektów i złożenia wniosku o płatność dla spraw wszczętych w naborach, które rozpoczęły się przed dniem 17 lipca 2014 r. Na zasadzie wyjątku, w uzasadnionych przypadkach, po zakończeniu postępowania o przyznanie pomocy, dopuszczono możliwość zmiany umowy i przesuniecie terminu złożenia wniosku o płatność najpóźniej do dnia 31 marca 2014 r.
Biorąc jednak pod uwagę brzmienie przepisów rozporządzeń MRiRW, w przypadku zamiaru przesunięcia terminu określonego w umowie odpowiedni aneks powinien być zawarty przed końcem 2014 r., jeżeli nie wpłynie wniosek o płatność. 
Zwracamy uwagę, że zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawy o przyznanie pomocy wszczęte w ramach naborów wniosków o przyznanie pomocy, które rozpoczęły się przed 17 lipca 2014 r. powinny być zakończone (umowy muszą zostać podpisane) do końca 2014 r. (w uzasadnionych przypadkach możliwa będzie zmiana terminu złożenia wniosku o płatność (wop) określonego w umowie najpóźniej do dnia 31 marca 2015 r.)
W przypadku, gdy umowa o przyznanie pomocy nie zostanie zawarta do dnia 31 grudnia 2014 r. pomoc nie będzie mogła zostać przyznana.